Nail steamer - rewolucja w ściąganiu hybrydy MollonPRO

Już jakiś czas temu widziałam takie urządzenia na blogach zagranicznych blogerów, teraz są dostępne też dla nas. Na stronie MollonPRO możemy zamówić nail steamer czyli urządzenie pomagające ściągnąć lakier hybrydowy z paznokci.


Steamer przychodzi do nas w dużym kartonie w środku znajdziemy wszystko co będzie nam potrzebne do usunięcia lakieru. Na stronie MollonPRO jest dostępna instrukcja, ale bez obaw urządzenie jest bardzo intuicyjne.


Zaczynamy od zmatowienia topu, pomoże to parującemu acetonowi lepiej wniknąć w lakier. To jest akurat krok który występuje również przy tradycyjnym ściąganiu z użyciem kompresu.


Tak przygotowane paznokcie umieszczamy w otworach steamera i czekamy około 5-10 minut. 


U mnie już po około 7 minutach lakier zaczął odchodzić od paznokci, po wyciągnięciu wyglądał tak jak na zdjęciu poniżej.


Wystarczyło delikatne podważenie patyczkiem i wszystko ładnie odeszło z paznokci.Po ściąganiu wtarłam w paznokcie i skórki oliwkę.


Ja nie widzę u siebie większych uszkodzeń płytki i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona działaniem nail steamer, na duży plus tego urządzenia wpływa to że po za eliminacją folii umożliwia nam zmniejszenie urazów paznokci.

I teraz bonus jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądało moje pierwsze użycie nail steamer to zapraszam do obejrzenia <3


9 komentarzy:

 1. Trochę brakuje mi informacji jak to działa. W sensie wlewasz tam aceton i moczysz w nim paznokcie czy bardziej jak te zmywacze z gąbką w środku, że kręcisz palcem i lakier odchodzi? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi tego brakło ale znalazłam tutaj: http://sztuka-zdobienia-paznokci.pl/nowy-sposob-szybkiego-usuwania-lakierow-hybrydowych/ dokładną budowę tego urządzenia.
   Wygląda na to, że to działa w ten sposób, że wlewasz aceton do pojemniczka, który przez metalową podstawę jest podgrzewany. Jak nagrzeje się do odpowiedniej temperatury, wkłada się paznokcie, a raczej całe palce do acetonu który szybciej reaguje z lakierem przez to właśnie że jest ciepły.
   Ciepły aceton łatwiej rozpuszcza hybrydę dzięki temu tak ładnie schodzi. Przy foliach też mamy to samo zjawisko - im cieplej jest tym łatwiej lakier odchodzi.
   Niemniej, 330zł za podgrzewany pojemnik z acetonem w którym moczy się palce to trochę słaba opcja ._.
   już nie wspominając o tym, że to jakby morderstwo dla skóry, dlatego też nie moczy się ogólnie palców w acetonie żeby zdjąć hybyrdy.

   Usuń
  2. Dzięki Akasza:) nie tzreba wkłądać całych palców do acetonu:) aceton pod wpływem temperatury paruje i już same opary wystarczą by zadziałać na hybrydę:) steamer jest dosyć szczelny, więc ja nie czułam zapachu acetonu w pokoju. morderstwo dla skóry owszem, ale wystarczy paluszki posmarować wokół skórek tłustym kremem wazeliną lub samym olejkiem do paznokci, zanim włożymy je do acetonu. to ochroni nam skórki. cena zgadza się, zaporowa :( mimo wszystko jest to jakaś nowość na polskim rynku, więc jesteśmy do przodu, a klientki wbrew pozorom kochają nowości, i może to być coś co przyciągnie nam nowe osoby:) pozdrawiam http://sztuka-zdobienia-paznokci.pl/

   Usuń
  3. Raczej z acetonu robi się acetonowa para w której "wymaczamy" nasze paznokcie. Tak wynikałoby w każdym razie z nazwy tego urządzenia.

   Usuń
  4. Ps. nie miałam też pojęcia, że to urządzenie aż tyle kosztuje...

   Usuń
 2. Ciekawe urządzenie, jednak wolę ściągać frezarką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za dużo zachodu wbrew pozorom :-P Mając folię na paznokciach można coś robić (oczywiście w ograniczony dość sposób) w tzw. międzyczasie - nie jest się przykutym do biurka ;-) Poza tym taki steamer jest tylko na jedną rękę... czyli wypadałoby mieć dwa urządzenia aby druga ręka nie pozostawała "bezczynna". No i od groma acetonu zużywa taki steamer. Nie mniej jednak jest to fajna paznokciowa ciekawostka :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. żeby nie matowić topu przed usuwaniem najlepiej wykorzystać hybrydę 3w1 czyli jednofazówkę:) kolor trzyma 10 dni a ściąga się błyskawicznie w steamerze czy acetonie w ciągu 3 minut :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny gadżet, ale usunięcie hybrydy z użyciem wacików i klipsów zajmuje mi ok. 10 minut na jedną rękę, a to kolejne urządzenie, które trzeba gdzieś przechowywać...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 hola paola , Blogger