ABC Stemplowania - Kolory bazowe

Stemplowanie jest niezwykle wdzięczną metodą zdobienia, możemy dzięki niej uzyskać identyczne wzory na każdym paznokciu, wzory wychodzą idealnie, sprawiają wrażenie niezwykle skomplikowanych a ich wykonanie trwa zaledwie kilka minut. Perspektywa takiego szybkiego i efektownego zdobienia wydaje się bardzo kusząca tym bardziej że płytki są wielorazowego użytku a ich cena to zaledwie kilka dolarów. Jeżeli jednak chcemy uzyskać efekt wow proponuje zacząć od dobrania odpowiedniego materiału bazowego.

Stemplowanie na klasycznych lakierach

Stemplowanie na klasycznych lakierach jest jak najbardziej możliwe, sama od tego zaczynałam. Jednak ze względu na to że klasyczne lakiery są bardzo delikatne, długo schną i czasami są w stanie "roztopić się" pod wpływem kolejnej warstwy lakieru, jest to trudniejsze niż w przypadku hybrydy. Aby móc przyłożyć stempel do paznokcia, nasz lakier bazowy musi być zupełnie suchy jak się domyślacie im więcej warstw lakieru bazowego tym trudniej uzyskać idealnie suchą powierzchnie, proponuje więc wybieranie kolorów dobrze na pigmentowanych, ja osobiście zawsze unikałam aplikacji topu przyspieszającego wysychanie, bo stemplowany wzór gorzej się przykleją na gładką powierzchnie topu. Niestety największym minusem klasycznych lakierów jest to że w sytuacji gdy coś nam nie wyjdzie, musimy zaczynać od początku, przy zmywaniu stempla zmyjemy również bazę, to niezwykle problematyczne zwłaszcza przy wzorach które wymagają centrowania na paznokciu. Klasyczne lakiery są bezwzględne i wymagają od nas 100% dokładności już za pierwszym razem, co nawet mi nie zawsze się udaje. Najczęściej jako bazę wybierałam lakier Essie Fiji i Sand Tropez [klik]Stemplowanie na lakierach hybrydowych

Hybryda jest idealną bazą do stempli, po utwardzeniu w lampie jest twarda i posiada lepką warstwę która ułatwia przeniesienie wzoru ze stempla na paznokieć, jednak największym plusem jest to że możemy bez problemu zmyć wzór który nam się nie udał bez szkody dla koloru bazowego, niesamowicie przyspiesza to pracę i sprawia że stemplowanie staję się przyjemnością. Nieudany stempel zmywam z paznokci przy pomocy acetonu, tak krótki kontakt hybrydy z acetonem nie wpływa źle na lakier hybrydowy i bardzo szybko mogę ponownie przystawić stempel (tym razem już udany). Jeżeli chodzi o wybór kolorów trzymam się zasady jasna baza ciemny stempel, osobiście takie zestawienia mi się najbardziej podobają i najlepiej wychodzą na zdjęciach ;-) Ostatnio moją ulubioną bazą jest Koko Loko z Indigo [klik] niesamowicie podbija czarny stempel, po prostu uwielbiam ten efekt, ilość komentarzy które dostaje w pracy gdy mam tak ozdobione paznokcie jest zawrotna.2 komentarze:

  1. Stemplowanie zdecydowanie mi się ostatnimi czasy bardzo podoba, jednak muszę jeszcze dojść do wprawy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne te występlowane paznokcie :) zreszto jak wszystkie :) a jakie lakiery do stempli? wyłącznie Konad?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 hola paola , Blogger