ABC Stemplowania Liquid Palisade

Jednym z problemów przy stemplowaniu jest czyszczenie skórek wokół paznokci, o ile w przypadku zwykłego malowania doczyszczenie okolic paznokcia trwa sekundę o tyle w przypadku lakierów dedykowanych do stemplowania to prawdziwa droga przez mękę. Lakiery do stemplowania są bardzo na pigmentowane, już cieniutka warstwa zapewnia idealne krycie ale też sprawia że zmycie tego lakieru jest bardzo trudne. Kolor potraktowany acetonem rozpływa się i wchodzi w każde załamanie skóry, czyniąc ją trudną do doczyszczenia. Na pomoc przychodzą nam produkty typu Liquid Palisade, pojawiły się na rynku kilka lat temu jednak cena oryginału oscylowała w okolicach 22$, wiem że dla prawdziwych lakieromaniaczek cena nie stanowi problemu, sama za jeden ze stempli zapłaciłam około 70zł ;-)


Bez obaw mam dla was tańszą propozycje, BornPretty [klik] wypuściło na rynek imitację, za ułamek ceny oryginału możemy kupić lateksową osłonę do skórek która działa równie dobrze jak oryginał. A teraz dlaczego musicie to mieć? To nie jest kolejny bajer, to narzędzie które znacznie ułatwi nam prace ze stemplami, zwłaszcza jeżeli dążycie do idealnego efektu końcowego.


Ciemniejsze kolory lakierów sprawiają dużo większy problem z czyszczeniem niż te jasne, ale ciemniejsze wzory dają dużo większy efekt wow, wiec nie warto ich unikać. Jako fanka czarnego Konada wiem co mówię :-) Warstwa lateksu zastyga w około 2 minuty i tworzy szczelną osłonę przed resztkami lakieru ze stempla, tak zastygnięta warstwa daję się łatwo odkleić ze skóry, a razem z nią znikają niechciane resztki stempla.


Bazą do tych stempli był kolor Miss America z Indigo [klik] to połączenie słodkiego różu z delikatną fioletową nutą, zdecydowanie tylko dla fanek intensywnych kolorów :)

6 komentarzy:

  1. Stemple to świetna sprawa, tylko pomysłów na paznokcie, tak naprawdę bez męczenia się ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam mnóstwo ochroniarzy do paznokci, to niezastąpione narzędzie przy robieniu gradientu albo pracy ze stemplami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przy stemplach to jeszcze pół biedy, ja sobie nie wyobrażam nie użyć takiego specyfiku przy jakiś gradientach, wtedy to dopiero jest czyszczenie :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 hola paola , Blogger