Organizacja szuflady z lakierami | Przydatne akcesoria

To że bałagan sam się robi jest oczywiste, a im częściej gdzieś grzebiemy tym szybciej się robi. Moja szuflada z lakierami w ciągu miesiąca przechodzi zawsze od stanu idealnego porządku do totalnego chaosu. Z czego to wynika? z tego że jest za dużo rzeczy, czy mogę to zmienić? nie.
Natomiast mogę próbować stosować techniki które sprawią że będę mniej grzebać. Myślę że przydadzą się każdemu kto ma więcej niż 30 lakierów w swoich zbiorach.Wersją idealną było by użycie ekspozytora i piękna prezentacja lakierów na biurku, takie ekspozytory można znaleźć w internecie i są w bardzo przyzwoitych cenach.

Display Indigo | Allegro | Podwójny Display Indigo


Jeżeli miała bym biurko które mogła bym poświęcić na mały kącik lakierowy to zdecydowała bym się własnie na taki Display, wszystko jest idealnie widoczne, a dostęp do lakierów to czysta przyjemność. Niestety nie mam takiego miejsca więc wszystko musi być w szufladzie klasycznej komody MALM z Ikea.

Od czego zacząć?

Wzorniki, wzorniki to chyba najważniejsza część walki z bałaganem. Jeżeli jeszcze ich nie masz to koniecznie dorzuć kilka sztuk do następnych zakupów, ułatwią Ci walkę z organizacją, nie będzie trzeba otwierać każdej buteleczki żeby zweryfikować kolor. Jak dla mnie używanie wzorników w domu to zupełny life changer. 

Indigo color | Aliexpress | Indigo Santorini
Bardzo przydatnym gadżetem zapobiegawczym są naklejki na buteleczki, takie specjalne gumowe można kupić w BORN PRETTY

BORN PRETTY Colour Buttons
Zaczynam zawszę od opróżnienia szuflady i umycia tego co dam radę. Następnie robię szybki rachunek sumienia czego to ja używam, a co tylko leży i zajmuje miejsce. Im więcej będę miała miejsca tym lepiej zorganizuje przestrzeń.Największe przedmioty które muszę zmieścić to lampa Led, lampka i o dziwo waciki bezpyłowe. Próbuje ulokować je tak żebym mogła łatwo je wyciągać i chować. Luki uzupełniam pudełkami, w których umieszczę lakiery z podziałem na topy, bazy i kolory.

Daty ważności lakierów i preparatów pomocniczych, sprawdzam je i te które są blisko końca staram się używać na bieżąco żeby jak najmniej zmarnować. Jestem brutalna w ocenie czy któryś kolor będę nosić czy nie, jest ostra selekcja. Bez sentymentów :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 hola paola , Blogger