Usuwanie skórek pilniczkiem

Zaniedbana okolica paznokcia potrafi zniszczyć nawet najpiękniejszy kolor lakieru, nic nie będzie wyglądać ładnie jeżeli paznokieć będzie otoczony suchymi i zarastającymi skórkami. Najprostszym rozwiązaniem byłoby codzienna stosowanie oliwki np. tej którą ma w swojej ofercie Indigo, problem jest w tym że ciężko zachować regularność we wcieleniu oliwki. No i tutaj przychodzi nam na ratunek metoda usuwania skórek przy pomocy pilniczka, dla osób które nigdy o tym nie słyszały może to wydawać się lekko dziwne, ale musicie mi zaufać to działa.Niewątpliwymi plusami tej metody jest to że skórki przestają narastać jak szalone, a jak już rosną to w bardzo ładny sposób, nie są poszarpane i wyglądają bardzo schludnie. 

Do wykonania potrzebujemy dwóch pilniczków i drewnianego patyczka, więc lista zakupów jest niezwykle skromna, ja zawsze dodaje na koniec odrobinę oliwki także jeżeli żadnej nie macie to też dodaje ją na listę zakupów.
Zaczynamy od osób odsunięcia skórek przy pomocy drewnianego patyczka tak jakbyśmy szykowały się do ich wycięcia. Następnie ustawiamy pilnik pod kątem 90° i zaczynamy delikatnie usuwać skórki, dodatkowo boki palca również opiłowuje my aż do uzyskania idealnej gładkości. Po skończeniu całej ręki wcieram paznokcie i skórki wokół oliwkę. 
Jeżeli mam trochę więcej czasu pozostawiam Oliwkę na około 30 min w tym czasie oglądam serial jeżeli mi się spieszy pomijam krok z oliwką od razu oczyszczam paznokieć przy pomocy Acetonu lub odtłuszczacza i zaczynam malowanie.

Stan skóry wokół moich paznokci bardzo się poprawił od momentu przejścia tylko na tą metodę sprawia, że paznokcie wyglądają dobrze nie tylko przez pierwsze trzy dni od malowania, są doskonałym stanie po tygodniu i w dobrym stanie po dwóch tygodniach. Wypływa to bardzo pozytywnie na trwałość i estetykę manicure wykonywanego w domu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 hola paola , Blogger